Niesławy w mistrzostwach świata: 5 zawodników wysłanych w finałach Mistrzostw Świata

mówi o niesławie.

niewiele klubów w światowej piłce nożnej jest tak ekskluzywnych, jak ten, w którym karta członkowska jest czerwona i pierwotnie prezentowana podczas finału Mistrzostw Świata.

tylko pięciu zawodników zostało wyrzuconych z największej imprezy sportowej od 1930 roku-wszyscy od 1990 roku odpadli.

nic dziwnego, że tylko jeden raz wyrzucony zawodnik podniósł Puchar Świata po swoim odejściu z meczu.

tak więc, bez dalszych ceregieli, rzućmy okiem na najbardziej znany kwintet w historii piłki nożnej.

The New York Times opisał finał Mistrzostw Świata w 1990 roku jako „kontrowersyjną grafikę” i „ogólnoświatową brzydotę.”

sędzia Edgardo Codesal błysnął czterema żółtymi kartkami w trakcie meczu między Niemcami Zachodnimi a Argentyną.w 65. minucie, przy wciąż bezbramkowym meczu, Finał Mistrzostw Świata miał swój pierwszy rzut.

zawodnikiem, o którym mowa, był obrońca Independiente Pedro Monzon, który dopiero po restarcie został wprowadzony w miejsce Oscara Ruggeriego.

ale po odbiciu Jurgena Klinsmanna z lewej strony boiska Monzon otrzymał czerwoną kartkę-jego występ w meczu trwał zaledwie 20 minut.

w 85.minucie z miejsca strzelił Andreas Brehme, a Niemcy po raz trzeci triumfowali w Pucharze Świata.

Gustavo Dezotti, 1990

niecałe dwie minuty po karnym Brehme ’ A Argentyna została zredukowana do dziewięciu osób, kiedy to Gustavo Dezotti dołączył do drużyny Monzon na wczesną kąpiel.

jeśli chodzi o czerwone kartki, to napastnicy z Cremonese byli równie głupi jak oni.

sfrustrowany tym, że stracił późną bramkę, która okazała się zwycięzcą, Dezotti zaatakował Jurgena Kohlera w pobliżu flagi narożnej, a Codesal podjął oczywistą decyzję, aby pokazać mu drugi żółty—jego pierwszy zdobył zaledwie pięć minut po rozpoczęciu meczu.

Marcel Desailly, 1998

Finał Mistrzostw Świata w 1998 roku pozostaje wszczepiony w naszych umysłach pod wieloma względami: fatalny występ Brazylii i stan psychiczny Ronaldo; dublet Zidane ’ a.

jedna z tych, które często się mylą, to jednak czerwona kartka pokazana Marcelowi Desailly ’ emu w 68.minucie—zaledwie 20 minut po tym, jak wszedł do składu sędziowskiego, po raz pierwszy zdradził książkę Belqoli.

zaledwie kilka chwil przed wyrzuceniem obrońca dokonał ważnego zwolnienia z pracy Bebeto. bramkarz Francji Fabien Barthez z pozycji Ale osiem minut później jego strona była w dół po tym, jak przyniósł Cafu na ziemię.

mimo to Brazylia nie była w stanie zdobyć przewagi w meczu. Francja, która w tym czasie prowadziła 2: 0 dzięki parze bramek Zidane ’ a, w trzeciej minucie drugiej połowy czasu przerwała zwycięstwo Emmanuela Petita.

Zinedine Zidane, 2006

jeden z najbardziej znanych momentów w historii światowego futbolu miał miejsce w finale Mistrzostw Świata w 2006 roku, kiedy Zinedine Zidane otrzymał czerwoną kartkę za uderzenie głową w klatkę piersiową Marco Materazziego.

Zidane, Kapitan Francji, i Materazzi, obrońca Włoch, wydawało się, że ich losy splatają się podczas zawodów w Berlinie. Zidane otworzył punktację zaledwie siedem minut po tym, jak Materazzi ustąpił z rzutu karnego.

ale zaledwie 12 minut później Włochy wróciły na poziom dzięki kontrowersyjnemu obrońcy Interu Mediolan, który wyprzedził Fabiena Bartheza za narożnikiem Andrei Pirlo.

to było wszystko, co mecz widziałby z otwartej gry. W połowie pierwszej dogrywki Zidane, najwyraźniej sprowokowany przez Materazziego, zatrzymał się na torze i uderzył głową przeciwnika, zmuszając sędziego Horacio Elizondo do przedstawienia czerwonej kartki.

Włochy oczywiście wygrały Mistrzostwa Świata w rzutach karnych, a emerytowany Zidane nigdy nie zagrał w żadnym meczu piłki nożnej.

John Heitinga, 2010

159. miejsce w historii mistrzostw świata w pierwszym dogrywce w finale 2010 pomiędzy Holandią a Hiszpanią w RPA.

jeśli Finał w 1990 był najbardziej złośliwym turniejem w historii, mecz w 2010 był bliski drugiego – sędzia Howard Webb przedstawił 14 żółtych kartek, z których dwie zostały pokazane obrońcy Johna Heitinga.

prawdę mówiąc, Nigel de Jong powinien otrzymać rozkaz marszu w 28. minucie, kiedy zaatakował Xabi Alonso kopnięciem karate, ale w celu zachowania okazji Webb pozwolił Holendrowi uciec z żółtym, chociaż mecz prawie się nie poprawił.

Heitinga, który początkowo był zarezerwowany zaledwie o godzinę, został ostatecznie wyrzucony w 109. minucie po zatrzymaniu Andre Iniesty. Zaledwie siedem minut później Iniesta punktował, by zapewnić La Roji swój pierwszy Puchar Świata.