Světový pohár hanba: 5 hráčů vyslaných ve finále Světového poháru

mluví o hanbě.

jen málo klubů ve světovém fotbale je tak exkluzivní jako ten, kde je členská karta červená a původně prezentována na finále Světového poháru.

pouze pět hráčů bylo vyhozeno z největší sportovní události od roku 1930—všichni byli posláni od roku 1990.

není divu, že pouze při jedné příležitosti se vyhozený hráč po svém odchodu ze zápasu zvedl na Mistrovství světa.

takže bez dalších okolků se podívejme na nejznámější kvintet v historii fotbalu.

The New York Times popsal finále Světového poháru 1990 jako kus „kontroverzního uměleckého díla“ a „celosvětové ošklivosti“.“

rozhodčí Edgardo Codesal se v průběhu zápasu mezi západním Německem a Argentinou blýskl čtyřmi žlutými kartami a v 65. minutě, kdy hra byla stále bez bodu, mělo finále Světového poháru své první odeslání.

dotyčným hráčem byl obránce Independiente Pedro Monzon, který byl představen pouze při restartu místo Oscara Ruggeriho.

ale poté, co naboural Jurgena Klinsmanna na levé straně hřiště, dostal Monzon rovnou červenou kartu—jeho vystoupení v zápase trvalo pouhých 20 minut.

v 85. minutě skóroval Andreas Brehme z místa a Němci měli třetí triumf ve Světovém poháru.

Gustavo Dezotti, 1990

necelé dvě minuty po Brehmeho trestu se Argentina snížila na devět mužů, když se Gustavo Dezotti připojil ke spoluhráči Monzonovi na brzkou koupel.

pokud jde o červené karty, tehdejší Cremonese forward byl stejně hloupý, jak přicházejí.

Dezotti, frustrovaný tím, že připustil pozdní gól, který by se ukázal jako vítěz, Nabil do Jurgena Kohlera poblíž rohové vlajky a Codesal se jasně rozhodl ukázat mu druhou žlutou-jeho první byla získána pouze pět minut po výkopu.

Marcel Desailly, 1998

finále Mistrovství světa 1998 zůstává v našich myslích implantováno pro mnoho věcí: neutěšený výkon Brazílie a duševní stav Ronalda; zidaneho dvojnásobek.

ten, který je často glosován, je však červená karta, kterou Marcel Desailly ukázal v 68. minutě-pouhých 20 minut poté, co šel do rozhodčí řekl Belqola knihu poprvé pro disent.

jen chvíli před jeho vyhozením obránce udělal důležitou prověrku na bebetovu snahu s francouzským brankářem Fabienem Barthezem mimo pozici. Ale o osm minut později byl po jeho boku muž dolů poté, co přivedl Cafu na zem.

přesto Brazílie zůstala neschopná získat oporu v zápase. Francie, která tehdy vedla 2: 0 díky dvojici gólů Zidana, rozhodla o svém vítězství ve třetí minutě druhé půle zásluhou Emmanuela Petita.

Zinedine Zidane, 2006

jeden z nejznámějších okamžiků v historii světového fotbalu nastal ve finále mistrovství světa 2006, když Zinedine Zidane dostal rovnou červenou kartu za hlavu-zadek na hrudi Marco Materazzi.

zdálo se, že kapitán Francie Zidane a italský obránce Materazzi mají své osudy propletené po celou dobu soutěže v Berlíně. Zidane otevřel skóre pouhých sedm minut poté, co Materazzi připustil trest.

ale jen o 12 minut později se Itálie vrátila na úroveň díky svému kontroverznímu obránci Interu Milán, který zamířil kolem Fabiena Bartheze po rohu Andrea Pirla.

to bylo vše, co by zápas viděl z otevřené hry. V polovině první třetiny navíc Zidane, zřejmě vyprovokován Materazzi, zastavil se v jeho stopách a hlavou udeřil svého soupeře, nutit rozhodčího Horacia Elizonda, aby předložil červenou kartu.

Itálie samozřejmě vyhrála světový pohár na penalty a odcházející Zidane nikdy nehrál další fotbalový zápas.

Jan Heitinga, 2010

K 159. vyřazení v historii Světového poháru došlo v první třetině prodloužení ve finále 2010 mezi Nizozemskem a Španělskem v Jižní Africe.

pokud bylo finále 1990 nejkrutější, jaké kdy turnaj viděl, byl zápas 2010 těsně druhý-rozhodčí Howard Webb předložil 14 žlutých karet, z nichž dvě byly ukázány obránci Johnu Heitingovi.

ve skutečnosti měl Nigel de Jong vydat své pochodové rozkazy ve 28. minutě, když zaútočil na Xabi Alonso s karate kop, ale ve snaze zachovat příležitost Webb dovolil Holanďanovi, aby se dostal pryč se žlutou, i když zápas se v důsledku toho sotva zlepšil.

Heitinga, který byl původně rezervován těsně před hodinovou značkou, byl nakonec katapultován ve 109. minutě poté, co vytáhl dolů Andres Iniesta. Jen o sedm minut později to bylo Iniesta bodování dodat La Roja svůj první Světový pohár.