Inele Kobe Bryant

Kobe Bryant este unul dintre cei mai mari jucători de baschet care au înfrumusețat NBA. Și-a petrecut întreaga carieră profesională de baschet jucând pentru Los Angeles Lakers, ajutându-i să câștige 5 campionate în acea cursă.

pentru cei mai mulți, Bryant a fost exemplul perfect când munca grea întâlnește talentul dat de Dumnezeu. Flerul său pe teren și personalitatea sa în afara terenului au devenit mai mari decât baschetul. Cunoscut pentru căutarea sa neobosită de măreție și un sentiment neiertător de perfecțiune, el a fost un maestru în meseria sa. Avea toate armele posibile în arsenalul său, de ambele părți ale Curții.

când Kobe a intrat în Liga el nu a fost un shooter mare, dar în câțiva ani, el a devenit un asasin cu mingea în mână. Este de 18 ori All-Star, de 14 ori All-NBA, de 12 ori All-defense și de 5 ori campion NBA pentru a enumera câteva dintre numeroasele sale realizări uluitoare în baschet.

câte inele are Kobe Bryant?

inelul campionatului NBA este un premiu de la NBA care este prezentat echipei care câștigă finala. Kobe Bryant a câștigat un total de 5 inele în 20 de sezoane în NBA.

ce ani a câștigat Kobe Bryant inelele sale?

Campionatul Kobe bryant

2000-02: celebrul Los Angeles Lakers 3-peat a început când Phil Jackson a preluat funcția de antrenor principal. Kobe era în prim-planul său dominând Liga din poziția de gardian de tragere.

cu Shaquille O ‘ Neal ca vedetă a echipei, au câștigat 3 inele consecutive. Această cursă este considerată a fi unul dintre cele mai dominante campionate din istoria NBA. În prima lor cursă de campionat, au câștigat 67 de jocuri în sezonul regulat, care este egalat pe locul 5 în istoria NBA. Apoi au aburit pe toată lumea în playoff pentru a ajunge în finală pentru a se confrunta cu Portland Trail Blazers. Deși Shaq a fost liderul francizei, Kobe a fost super clutch în jocul 4 al finalei. A marcat 22 de puncte în a doua repriză și a condus echipa la o victorie OT după ce O ‘ Neal a faultat din joc. Bryant a transformat ultima lovitură a jocului pentru a-i pune pe Los Angeles Lakers în față cu 120-118. Cu o victorie 116-111 Game 6, Los Angeles Lakers a câștigat primul lor campionat din 1988.

al 2-lea campionat a fost și mai dominant, deoarece Lakers a trecut cu 16-1 în playoff. Singurul meci pe care l-au pierdut a fost în finală în fața Philadelphia 76ers. Kobe Bryant a jucat minute grele și a înregistrat o linie de stat de 29,4 puncte, 7,3 recuperări și 6.1 asistă pe joc. În cele din urmă a ajuns să facă echipa a doua All-NBA și echipa defensivă All-NBA pentru al doilea an consecutiv.

după al 2-lea Campionat, drumul către finală s-ar dovedi mult mai dificil decât parcursul istoric al anului precedent.

Lakers au măturat Portland Trail Blazers și i-au învins pe San Antonio Spurs cu 4-1 în primele două runde ale playoff-ului. În finala Conferinței, campionii în apărare de 2 ori nu au avut avantaj pe teren propriu împotriva Sacramento Kings. Seria S-ar întinde la șapte jocuri, prima dată când acest lucru s-a întâmplat cu Los Angeles Lakers de la finala Conferinței de Vest din 2000.

cu toate acestea, Kobe Bryant și echipajul au reușit să-și învingă rivalii diviziei și să-și confirme locul în a treia finală consecutivă NBA. În finala din acel an împotriva New Jersey Nets, Bryant a obținut în medie 26,8 puncte la 51,4% tragere cu 5,8 recuperări și 5,3 pase decisive pe meci. Când totul a fost spus și făcut, a terminat cu un sfert din punctele echipei sale din acel post-sezon. La vârsta de 23 de ani, Kobe Bryant a devenit cel mai tânăr jucător care a câștigat trei campionate.

2009-10: după ce a pierdut în fața Boston Celtics sezonul precedent Los Angeles Lakers a avut un cip pe umăr. Kobe Bryant s-a întors extrem de motivat, conducându-și echipa la un record de 65-17 în sezonul regulat. Cu All-Star Pau Gasol ca coleg de alergare, au învins Utah Jazz și Houston Rockets în primele două runde și apoi au scos Denver Nuggets în finala Conferinței. În finală, Dwight Howard l-a condus pe Orlando Magic să le stea în cale, pe care în cele din urmă l-au bătut în 5 jocuri. Kobe a câștigat al 4-lea inel și primul său fără Shaq. A devenit primul jucător de atunci Jerry West în Finala NBA din 1969 la o medie de cel puțin 32,4 puncte și 7,4 pase decisive pentru o serie de finale. De asemenea, a devenit primul de atunci Michael Jordan la o medie de 30 de puncte, 5 recuperări și 5 pase decisive pentru o echipă câștigătoare a titlului în finală.

2009 – pentru a 2-a oară în carieră, Kobe Bryant a ajuns în Finala NBA 3 ani la rând. În timpul alergării spre finală, Los Angeles Lakers a învins Oklahoma City Thunder, Denver Nuggets, si Phoenix Suns. A fost timpul pentru răzbunare pentru Kobe Bryant, în timp ce a scos Boston Celtics în 6 jocuri pentru a-și asigura al 5-lea inel de campionat NBA.

câte inele are Kobe Bryant fără Shaq?

Kobe a câștigat două campionate spate în spate cu Pau Gasol ca a 2-a stea în echipă în 2009 și 2010.

câte inele a câștigat Kobe cu Shaq?

Kobe a finalizat un 3-turbă cu Shaq între 2000-2002. El are un total de 3 inele cu el.

Kobe Bryant inele imagine

Kobe Bryant Inele

câte inele are Kobe vs Michael Jordan și LeBron James?

Kobe a câștigat un total de 5 campionate, în timp ce MJ a câștigat 6 de-a lungul carierei. LeBron James a câștigat 4 inele până acum în cariera sa.