Sunday Phoenix Cup race: Start time, lineup, TV info

după 35 de curse și 12.278 mile de curse în toată țara, sezonul Cupei se încheie duminică la Phoenix Raceway (3 p.m. ET, NBC și Peacock).

Kyle Larson, Chase Elliott, Martin Truex Jr.și Denny Hamlin vor concura pentru campionat. Larson și Hamlin caută prima lor coroană de serie. Elliott și Truex merg pentru al doilea.

Duminica marchează, de asemenea, sfârșitul Chip Ganassi Racing, care a fost vândut către Trackhouse Racing, ultima cursă înainte ca mașina Next Gen să debuteze în sezonul următor și cursa finală pentru fostul campion Brad Keselowski cu echipa Penske.

detalii pentru cursa Cupei Phoenix de duminică:

START: comanda de pornire a motoarelor va fi dată la 3:27 p.m. de către directori de la Anheuser-Busch, Coca-Cola, Xfinity și GEICO. … Steagul verde este programat să fluture la 3: 34 p. m.

PRERACE:Cup garage se deschide la 11 A. M. … Concertul Dierks Bentley este la 1: 40 p. m. … Introducerile șoferului sunt la 2:45 p.m. … introducerile pilotului campionatului 4 sunt la 3:01 p. m. … invocarea va fi dată de capelanul Alex Johnson din A 56-a aripă de Luptător, Baza Forțelor Aeriene Luke la 3:19 p. m. … imnul național va fi interpretat de cântăreața și actrița câștigătoare a premiului Emmy și Tony Kristin Chenoweth la 3:20 p. m.

distanță: cursa este de 312 ture (312 mile) pe mile Pistă Scurtă.

etape: Etapa 1 se încheie la Turul 75. Etapa 2 se încheie în turul 190.

TV/RADIO: acoperirea NBC începe cu numărătoarea inversă până la verde la 1:30 p. m., conducând în acoperirea cursei … spectacolul post-cursă NASCAR America urmează pe NBCSN la 7 p. m. … Acoperirea radio a rețelei de curse cu Motor începe la 2 p. m. și, de asemenea, va transmite în flux la mrn.com; SiriusXM NASCAR Radio va efectua difuzarea.

STREAMING: Peacock Premium

prognoză: Prognoza meteo subterană necesită cer predominant înnorat, un maxim de 81 de grade și șanse zero de ploaie pentru cursă.

starting LINEUP: Phoenix starting lineup by row

ultima dată: Martin Truex Jr.a câștigat în martie la Phoenix, conducând ultimele 25 de ture. Joey Logano S-a clasat pe locul doi. Denny Hamlin a fost al treilea. Chase Elliott a câștigat cursa de campionat de anul trecut pentru a-și revendica primul titlu de serie. Brad Keselowski a fost al doilea. Joey Logano a terminat pe locul trei.

prinde pe NBC Sport acoperire:

ceea ce contează la Phoenix: Pit opriri, repornește va forma Campionatul cursa

Ryan Newman sigur de când va cursa următoare în NASCAR

„emoții mixte” pentru NASCAR crew chiefs ca gen 6 eră se termină: „aceste masini sunt opere de artă”

Kyle Larson câștigă pol pentru cursa campionat la Phoenix; Chase Elliott va începe al doilea

Chase Elliott expus la o nouă latură a fandomului de către Atlanta Braves’ World Series titlu alerga

președintele NASCAR Steve Phelps împărtășește viziunea sportului în mișcare înainte

tras în sus Denny Hamlin: „îmi place sentimentul de a dovedi doar oameni greșit”

Martin Truex Jr. pe chiar chila înainte de Cupa titlu final

îndoieli șterse, Kyle Larson caută titlul de cupă în sezonul de victorii importante

vineri 5: Fostul pilot ar putea avea cel mai mare impact asupra curselor de titlu NASCAR

Starcom Racing spune „la revedere … fanilor noștri”

analiză: de ce fiecare pilot Championship 4 va câștiga (sau nu) la Phoenix