Jak Długo Trwa Gra W Siatkówkę? – Lepiej w siatkówce

Siatkówka to sport o wysokiej intensywności, który wymaga dużo biegania i skoków. Jeśli jesteś zainteresowany podniesieniem sportu, rozważ swój poziom atletyki i wybierz Ligę siatkówki, która jest odpowiednia dla Ciebie. Rywalizacja w siatkówkę wymaga dużej wytrzymałości, więc zastanów się, czy jesteś gotowy na wyzwanie, zanim się zaangażujesz.

typowa gra w siatkówkę rozgrywana w najlepszych zestawach 2 z 3 zwykle trwa od 60 do 90 minut, chociaż nie ma ograniczeń czasowych w grze w siatkówkę. Każdy zestaw może potrwać około 20-30 minut. W grze stosowany jest system punktowy, a drużyna, która zdobędzie 25 punktów, wygrywa seta, o ile prowadzi o 2 punkty.

reszta tego artykułu omówi czas trwania gry w siatkówkę i jej system punktacji. W większości sportów, gracze mają pewną ilość czasu, aby zdobyć jak najwięcej punktów, jak mogą. W siatkówce gra toczy się do momentu, gdy Gracze zdobędą określoną liczbę punktów.

jak długo trwa gra w siatkówkę?

gra w siatkówkę trwa zwykle od 60 do 90 minut, w tym rozgrywane są 3 sety. Nie ma limitu czasowego dla każdego zestawu, więc gracze mogą grać tak długo, jak chcą. Spodziewaj się dłuższych setów, jeśli grają gracze na wysokim poziomie.

konkurencyjne zespoły produkują dłuższe rajdy.

typowa gra w siatkówkę jest rozgrywana w najlepszych 2-z-3 setach. Jednak niektóre gry, Ligi lub turnieje wymagają od zwycięskiej drużyny wygrania najlepszych setów 3 z 5. Ponownie, dokładny czas trwania gry może się różnić, w zależności od tego, jak długo zajmie graczom zdobycie wystarczającej liczby punktów, aby wygrać grę.

Best 2-of-3 vs. Best 3-of-5

gra w siatkówkę może być rozgrywana na dwóch różnych zasadach:

• 2-z-3 setów
  • 3-z-5 setów

reguła 2-z-3 setów oznacza, że drużyna siatkarska wygrywa grę, gdy wygrywa 2 z 3 setów, podczas gdy reguła 3-z-5 setów oznacza, że drużyna siatkarska wygrywa, gdy wygrywa 3 z 5 setów.

każda drużyna musi wygrać większość setów, aby zakwalifikować się jako zwycięzca. Oznacza to, że drużyna może wygrać kilka setów, ale i tak przegra cały mecz. Jeśli jedna drużyna wygra wystarczającą liczbę setów, Pozostałe sety zostaną odrzucone, ponieważ już wygrała mecz.

aby dowiedzieć się więcej o tym, ile setów trzeba wygrać w różnych sytuacjach, odwiedź ten post.

ile minut w meczu siatkówki?

typowy zestaw do siatkówki zajmuje około 20-30 minut. Gra 3 zestawów trwa zwykle od 60 do 90 minut, w zależności od tego, jak dobrzy są gracze przeciwko sobie. Z drugiej strony, gra, która rozgrywa najlepsze sety 3 z 5, może trwać nawet 150 minut (2 ½ godziny).

najlepsze Zestawy 2 z 3 są powszechne wśród graczy poniżej szkoły średniej, podczas gdy najlepsze zestawy 3 z 5 są powszechne wśród uczniów szkół średnich lub starszych. Liczba punktów w zestawie wpływa na czas trwania zestawu. Na przykład, jeśli zestaw ma 25 punktów, gracze mogą zająć 20-30 minut, podczas gdy zestaw tie-breaker, który jest rozgrywany do 15 punktów, jest często znacznie krótszy.

jednak mecze siatkówki nie muszą trwać dłużej niż 15 minut. Dobrym tego przykładem jest mecz siatkówki między Algierią a Serbią w 2015 roku. Serbia pokonała swoich przeciwników w mniej niż 10 minut!

czasami mecz siatkówki trzeba skrócić do poniżej 60 minut. Mecze takie jak te są zwykle podczas turniejów, w grze w bilard.

grając w 2 meczach

drużyny rozegrają tylko 2 sety, niezależnie od tego, kto wygra. Turnieje czasami przejść przez tę zasadę, jeśli przestrzeń lub czas jest problemem, tak, że mogą zarządzać dużą liczbę zespołów i zachować każdy na przewidywalnym harmonogramie. Jest to zwykle używane tylko podczas gry w bilard we wczesnych rundach turnieju.

obie drużyny mogą grać przeciwko sobie tylko w dwóch setach — zwanych best out of 2. Niezależnie od tego, kto wygra, drużyny rozegrają dwa sety, a ich wyniki zostaną przekazane i ocenione później.

ważne jest, aby drużyny zdobyły jak najwięcej punktów w tych rozgrywkach, ponieważ ich ogólna liczba wygranych setów i ogólna liczba zdobytych punktów zostaną wykorzystane do sklasyfikowania ich w grze w drabince.

drużyna z najwyższym wynikiem wygrywa mecz. Na przykład, jeśli drużyna a zdobędzie 26 punktów w pierwszym secie, ale tylko 21 w drugim secie, Drużyna A ma 47 punktów. Jeśli drużyna B zdobędzie 24 punkty w pierwszym secie, a w drugim 25 punktów, to drużyna B ma wynik 49, co oznacza, że drużyna B jest zwycięzcą.

ile setów w siatkówce?

gra w siatkówkę ma zwykle trzy zestawy, chociaż niektóre gry wymagają pięciu zestawów. Różne mecze mają różne zasady. Rozgrywki w siatkówce juniorów mają zazwyczaj po trzy sety na mecz, podczas gdy rozgrywki w regularnym sezonie mają po pięć setów.

jednak niektóre mecze siatkówki juniorów grają do 3 z 5 setów w swoich meczach finałowych. Siatkówka plażowa rozgrywana jest w trzech najlepszych setach – 21 punktów za pierwszy i drugi set oraz 15 punktów za set tie-breaker. Poniżej znajduje się lista najczęstszych zestawów dla różnych poziomów siatkówki:

2-zestawy 3-z-5 zestawy 3-z-5
Gimnazjum
Gimnazjum studia
Międzynarodowa Plaża Międzynarodowa kryta
najczęściej spotykane standardy

kiedy dwie drużyny rywalizują ze sobą, obie rywalizują o rajdy. Rajd odnosi się do czasu między serwem a końcem gry; obie drużyny muszą zapewnić, że ich przeciwnicy stracą piłkę. Za każdym razem, gdy drużyna wygrywa Rajd, dostaje punkt.

niektóre rajdy są krótkie, a niektóre długie. Przeciętny rajd może trwać około 5-7 sekund, chociaż czasami rajd może trwać mniej niż sekundę.

im lepiej grają drużyny, tym dłuższy jest zwykle Rajd. W niektórych bardzo równomiernie dobranych konkursach, zespoły będą miały rajdy, które go na 50 dotknięć lub więcej w jednej ciągłej grze.

ile punktów można wygrać w siatkówkę?

w siatkówce halowej drużyny potrzebują 25 punktów, aby wygrać regularne sety w meczu siatkówki. W zestawie tie-breaker gracze będą musieli zdobyć tylko 15 punktów, aby wygrać zestaw. W siatkówce plażowej drużyny potrzebują 21 punktów w pierwszych 2 setach, ale 15 punktów za tie-breaker. We wszystkich przypadkach zwycięska drużyna musi wygrać 2.

to jeszcze nie koniec!

punkty dla najlepszych setów 3 z 5 są takie same jak dla najlepszych setów 2 z 3, z wyjątkiem tego, że drużyna musi wygrać trzy sety zamiast dwóch setów, aby wygrać mecz. Sety 1-4 są rozgrywane do 25 punktów w pierwszych czterech setach. Jednak piąty set jest grany tylko do 15 punktów.

w oparciu o system punktowy, drużyna może wygrać set tylko wtedy, gdy wygra o dwa punkty. Oznacza to, że dopóki jedna z drużyn nie zdobędzie wystarczająco dużo punktów, aby prowadzić dwoma punktami, mecz trwa. Konkurencyjne gry mogą zająć bardzo dużo czasu, zwłaszcza gdy w grę wchodzą dwie silne drużyny.

25 lutego 2021, drugi set meczu siatkówki pomiędzy Brigham Young i Grand Canyon University w końcu udał się do Grand Canyon, kiedy objęli prowadzenie 45-43 nad BYU. 88-punktowy set jest obecnie najdłuższym setem w historii NCAA, pobijając rekord 86-punktowy ustanowiony w 2010 roku.

siatkówka plażowa ma nieco inny system punktowy. Zamiast grać do 25 punktów, siatkarze plażowi grają do 21 punktów. W siatkówce plażowej gracze zamienią końcówki po zdobyciu 7 punktów w dwóch pierwszych setach. W trzecim secie gracze zmienią strony po każdych 5 punktach.

punkty są trochę inne dla siatkówki plażowej.

ostatnie przemyślenia

gra w siatkówkę zazwyczaj nie ma żadnych ograniczeń czasowych. Jednak typowa gra rozgrywana w najlepszych setach 2 z 3 zwykle trwa od 60 do 90 minut. Jeśli chodzi o najlepsze zestawy 3 z 5, Zwykle mogą one trwać do 150 minut.

chcesz kupić nasze Ulubione Polecane produkty dla graczy? Wybierz przedmiot poniżej i kliknij, aby zrobić zakupy na Amazon.