mely Angol futballklubokat léptették elő vagy dobták ki, és mely Premier League klubok kvalifikálták magukat Európába a 2020-21-es szezonban?

(végleges frissítés Június 20, 2021)

az alábbiakban megtalálja a Labdarúgó Liga rájátszásának utolsó napjának (május 31.) összes állását.

először is, itt van néhány háttér a promócióról, a kiesésről és az Európai kvalifikációról az angol fociban.

a feljutásról és a kiesésről az angol futballban

minden szezon után a klubok fel-le cserélnek ligákat a következő szezonra az aktuális szezonban elért eredményeik alapján. A legegyszerűbb változat az, hogy az első három csapat egy ligával feljebb, az alsó három pedig lefelé megy. Van egy videónk, amely elmagyarázza az angol foci összes bajnokságát és kupáját.

további információkért olvassa el ezt a bejegyzést arról, hogyan működik a promóció és a kiesés az angol futballban, vagy csak élvezze a videó útmutatónkat:

Európai helyek az angol fociban

melyek az “Európai helyek” az angol futballban? A Premier League tetején, ahol más angol bajnokságot nem lehet előléptetni, a klubok a következő szezonban kvalifikálják magukat az Európai klubversenyekre. Az angol klubok rövid bontása a következő:

• a táblázatban szereplő 1-4 klubok jogosultak az UEFA Bajnokok Ligájára.
  • Club 5 és az FA-Kupa győztese kvalifikálja magát az UEFA Európa Ligába.
  • az EFL kupa győztese kvalifikálja magát a UEFA Európa konferencia Liga, amely a 2021-22-es szezonban debütál.
  • ha bármelyik kupagyőztes is a legjobb 4 között végez, akkor a Bajnokok Ligájába kerül, a “kupagyőztes helye” pedig a táblázat következő csapatához kerül, amely egyébként nem kvalifikálta magát Európába.
  • a Bajnokok Ligája vagy az Európa Liga győztese szintén jogosult a következő szezon Bajnokok Ligájára.

itt van az Európai kvalifikáció bontása a Premier League-ben:

a 2021-22-es Bajnokok Ligája kvalifikációja

• Manchester City (Premier League Bajnokok)
  • Manchester United (2.)
  • Liverpool (3.)
  • Chelsea (4.))

kvalifikáció a 2021-22-es Európa Liga

• Leicester City (5.a PL-ben)
  • a West Ham a hatodik helyen végzett, de megszerzik a Leicester City helyét az FA-kupa megnyerésével.

kvalifikáció a 2021-22 Európa konferencia Liga

A Tottenham a hetedik helyen végzett a bajnokságban, de itt a Manchester City helyét foglalja el, amelyet a Ligakupa megnyerésével szerzett.

promóciók és kiesések az angol fociban, 2020-21 szezon

ez legalább egyszerűbb, mint az Európai őrület!

kiesett a Premier League-ből a bajnokságba

• Sheffield United
  • West Bromwich Albion
  • Fulham
promóciós bajnokság a premier league norwich city-be 2020-21

Üdvözöljük a Premier League-ben, Norwich City-ben!

előléptették a bajnokságból a Premier League-be

• Norwich City (bajnokok)
  • Watford
  • Brentford (rájátszáson keresztül)

itt nyomon követtük a 2020-21-es angol labdarúgó-bajnokság rájátszását.

kiesett a bajnokságból A League One — ba

• Wycombe Wanderers
  • Sheffield Wednesday
  • Rotherham

van azonban egy jelentés az Athletic-ben, hogy a Labdarúgó Liga megbünteti a Derbyt pénzügyi rossz gazdálkodás miatt-és hogy az említett büntetés lehet egy pont levonás, amely le őket, különben is, megkímélve Wycombe-t. Figyeld ezt a helyet!