mennyi ideig tart egy jégkorong játék? (Hány időszak van)

a jégkorong olyan sport, amelynek időzítése kissé eltér a többi sporttól. Míg a legtöbb játékot két félidővel játsszák, a jégkorong nem. szóval, mennyi ideig tart egy jégkorong játék? hány jégkorong időszak van?

összességében a jégkorong játékok körülbelül 2-3 órát vesznek igénybe a korong leejtésétől a játék végéig, amely magában foglalja a pihenést, a szünetet és a lehetséges hosszabbításokat. De a jégkorong szabályai szerint az NHL jégkorong játék hivatalos időtartama 60 perc, ami (3 periódus * 20 perc = 1 óra).

ezen az oldalon, szeretnék beszélni veled mindent, amit tudni kell a szabályokat körülvevő jégkorong időszakok, és én is szeretnék érinteni egy kicsit a történelem.

Hány Jégkorong Időszak Van?

nem számít, milyen szintű jégkorongot játszanak; mindig három normál játékidő lesz. Döntetlen esetén egy extra időszak kerül hozzáadásra ‘tiebreaker’ – ként a győztes meghatározásához.

az NHL rájátszásában korlátlan számú 20 perces periódus lehet, ha nem lehet meghatározni a győztest, bár erről rövid időn belül többet fogok beszélni.

Miért Van A Jégkorongnak Három Periódusa?

érdekelheti, hogy az 1900-as évek elejéig a jégkorong játékának módja kissé eltérő volt.

1910-ig a jégkorong két féljáték volt. Még mindig 60 perc lenne az óra, de a játék inkább két harminc perces felére oszlik.

a probléma az volt, hogy a játék hosszabb felei azt jelentették, hogy a jég teljesen összezavarodott, és a játékosok elfáradtak. Alapvetően a játék minőségét akadályozták, és ez nem tette a jégkorongot annyira vonzóvá, hogy a játék második részében nézni lehessen.

a szabályalkotók úgy döntöttek, hogy a játék három szakaszra osztása könnyebb lesz a jégen és a játékosokon. A fő ok, amiért most három időszakot látunk, az az, hogy a jég elárasztható legyen az időszakok között.

ez lehetővé teszi a játékosok számára a pihenést, de ami még fontosabb, lehetővé teszi a jég felfrissítését, így ha minden játékos visszatér a jégre, szabadon korcsolyázhatnak anélkül, hogy aggódnának a mély karcolások és hasonlók miatt a jégen!

Mennyi Ideig Tart A Jégkorong?

egy jégkorong időszak az NHL tart 20 percig. Természetesen a gyakorlatban az egyes időszakok időtartama ennél hosszabb lesz. A játékban gyakran több leállás lesz. Ez azt jelenti, hogy egy időszak sokkal hosszabb lehet, mint 20 perc.

nem ritka, hogy a jégkorong-játékok 2,5 óráig tartanak, amikor az összes leállást figyelembe vették az egyenletben.

a junior szinten játszott jégkorongnak 20 percig tartó periódusai is lesznek. Óriási különbség lesz az NHL-ben. Ha leáll a jég, az óra nem hagyja abba a visszaszámlálást. Ez azt jelenti, hogy az időszakok mindig pontosan 20 percig tartanak. A jégen töltött teljes idő mindig 1 óra lesz, kivéve, ha a játék túlórába kerül.

legújabb videóink x a videó megtekintéséhez engedélyezze a JavaScriptet, és fontolja meg a HTML5 video Stick-et támogató webböngészőre való frissítést & denevér sportok a jégkorong időszakok rövidebbek lehetnek 20 percnél?

az NHL szabályai lehetővé teszik, hogy a jégkorong-időszakok 20 percnél rövidebbek legyenek. Ha az első vagy a második játékidő végén több mint öt perc késés van, akkor a hazai csapat kérheti az időszak korai befejezését. Ha a játékvezető beleegyezik, akkor az időszak a 20 perc lejárta előtt véget ér.

ez azonban nem jelenti azt, hogy az idő elvész. Az egyik periódusban elveszített idő hozzáadódik a következő periódushoz. Például; ha egy időszak 5 perccel korábban ért véget, és így csak 15 percig tartott, akkor a következő időszak 25 perc hosszú lenne.

nem ez az egyetlen dolog, ami történik, bár. A hosszú időszak első 5 percét úgy játsszák, mintha még mindig az előző időszak lenne. Ez azt jelenti, hogy a csapatok csak a játék 5 percében váltanak oldalt a jégpályán.

meglehetősen zavaró lehet látni, ezért a legtöbb csapat és játékvezető megpróbálja elkerülni a hosszabb periódusokat, hacsak nem feltétlenül szükséges.g. egy időszaknak korán kellett véget érnie, mert súlyos sérülés történt a jégen.

mennyi ideig tart a szünet a jégkorong időszakok között?

az NHL hihetetlenül szigorú abban, hogy mennyi ideig tart az egyes időszakok közötti szünet. A legtöbb játék esetében a szünet időtartama 15 perc 30 másodperc. A csapatoknak vissza kell térniük a jégre a szünet végére, mert időben el kell kezdeniük.

ha a mérkőzést a TV közvetíti, akkor ez a szünet 17 percre meghosszabbodik a televízióban történő reklámozás, valamint a műsorszolgáltató által végzett játékonkénti elemzés céljából.

a jégkorong túlórája időszaknak minősül?

Rendezés. Ez a kontextustól függ. Meg kell emlékezni, hogy a jégkorong, kétféle túlórát, hogy lehet.’

a Túlórák típusa, amelyet a legvalószínűbb, hogy a normál szezonban fog bekövetkezni. Döntetlen esetén a három időszak vége, a mérkőzésnek további 5 perce lesz hozzáadva. Ebben az öt percben a játék ‘golden goal’ formátumú lesz.

az első csapat, amely gólt szerez ebben az öt percben, megnyeri a játékot. A csapatok gyakran felrázzák csapatukat, hogy itt egy kicsit támadóbbak legyenek, de, ha ezt megteszik, végül feláldozzák azt a pontot, amelyet akkor szereztek, amikor a játék döntetlen volt az első három időszak után.

miután ez az öt perc letelt, a játék büntetőpárbajba kerül. Ezt addig játsszák, amíg ki nem hirdetik a győztest. Az NHL jégkorong normál játékában nem lesz több időszak. Valószínűleg ugyanazok a szabályok vonatkoznak a játék minden szintjére.

a rájátszások teljesen más formátumúak lesznek. Ha a három periódus végén döntetlen van, akkor további 20 perces időszak kerül hozzáadásra a játékhoz. Újra, ez lesz, hogy egy arany cél formátumban. Ha ebben a húszperces periódusban senki sem szerez gólt, akkor egy új húszperces periódust lehet lejátszani.

szó szerint nincs korlátozva a rájátszás során lejátszható extra időszakok száma, mivel a játék soha nem fog lövöldözni. Bár általánosságban elmondható, hogy a legtöbb játékot az első extra időszakban fogják eldönteni.

a rájátszásban nem lesz büntetés, ha egy csapat az all-out támadó megközelítésre akar menni, és cserélni néhány játékosát. Ez azonban valami, ami hátrányukra működhet. Végül is, ha az all-out támadásra mennek, sebezhetővé teszik a védekezésüket, és ez veszteséget okozhat a rájátszásban.