je Kentucky v březnu šílenství letos? Časová osa Wildcats ‚ první NCAA turnaj miss od roku 2013

Kentucky Wildcats byly základem březnového šílenství po dlouhou dobu. Žádný program v historii NCAA nemá více turnajových vystoupení NCAA než oni.

ale v roce 2021 nebude Kentucky hrát v turnaji NCAA.

Kentucky dal dohromady jednu ze svých nejhorších sezón v historii programu v letech 2020-21, protože zaznamenal jejich nejmenší výhru za téměř století. John Calipari přitom poprvé v kariéře nevyhrál dvouciferné zápasy.

zde je ohlédnutí za sezónou Kentucky a jak vzácné bylo, že byli tak daleko mimo turnajovou bublinu NCAA.

kdy naposledy Kentucky vynechal turnaj NCAA?

Kentucky Naposledy vynechal turnaj NCAA v 2013. Během kampaně 2012-13 college basketball, Kentucky zveřejnil rekord 21-12 a 12-6 v SEC toho roku. To je dostalo do třísměrné remízy na druhé místo v SEC, ale nestačilo je dostat na turnaj NCAA.

část zániku Kentucky souvisela s bojem v pozdní sezóně, když šli 5-5 v jejich posledních 10 hrách před March Madness. To zahrnovalo ztrátu 64-48 na Vanderbilt ve čtvrtfinále turnaje SEC. Jako výsledek, Kentucky se nedokázal dostat do finální závorky a místo toho přijal pozvání na NIT,kde prohráli v prvním kole na univerzitě Roberta Morrise.

je vzácné, že Kentucky vynechá turnaj NCAA. Od roku 1992 se tým kvalifikoval na turnaj 26krát ve 29 šancích. Na turnaji NCAA byli rekordně 58krát, což je o osm více než na druhém místě Severokarolínské Tar Heels.

Kentucky basketball record 2020-21

Kentucky rekord během sezóny 2020-21 byl 9-16. Jejich devět výher je nejméně od sezóny 1926-27, kdy tým zveřejnil rekord 3-13 v Jižní konferenci, a jejich procento vítězství 0.36 je také nejnižší od té doby.

Wildcats zahájili sezónu rekordem 1-6, po úvodním vítězství nad Morehead State prohráli šest po sobě jdoucích her. Potom už by se nemohli pořádně rozjet.

Časová osa Kentucky v sezóně 2020-21

Kentucky zahájil sezónu rekordem 1-6 a pro tým to nešlo hladce. Uprostřed jejich tvrdého začátku se trenér John Calipari kritizoval za to, že sestavil „hloupý“ plán

„poslouchejte, měli jsme hrát hry dopředu, že jsme měli šanci vyhrát, čtyři nebo pět z nich a pak hráli čtyři nebo pět ostatních,“ řekl Calipari podle Forbesova Adama Zagorii. „Ne osm tvrdých her a stále máme Texas, který je jako 10. v zemi.““

odtud se Calipari pokusil tahat četné struny, ale většina buď nefungovala, nebo selhala. Brzy, suspendoval nováčka Cam ‚ Rona Fletchera za jeho výbuch na lavičce během ztráty a kritizoval ho za to, že je nezralý. Fletcher by se později vrátil do týmu, ale Calipari zkoumal své rozhodnutí pozastavit Fletchera, který se okamžitě omluvil za výbuch.

Calipari byl vyhozen v Kentucky v osmém zápase sezóny proti státu Mississippi. Zatímco jeho vyhození vystřelilo jeho tým, aby vyhrál tuto hru a nastartoval vítěznou sérii tří her, dopad netrval dlouho. Kentucky klesl tři rovnou po jejich vítězné sérii, a to vedlo Calipari vyjádřit svou frustraci.

„jsem v tomto bodě trochu frustrovaný, protože nemůžu uvěřit, že nejsme lepší, jeden jako tým a jednotliví hráči nejsou lepší,“ řekl Calipari podle Nicka Rousche z KentuckySportsRadio.com.

kromě jejich neschopnosti kliknout se Kentucky vypořádal s klíčovými zraněními Terrence Clarke a Keion Brooks, kteří společně hráli v pouhých 22 hrách. Oba byli dvoucifernými střelci, takže jejich přítomnost chyběla na útočné straně míče. Tým měl také dvě zrušení COVID a odložení, takže do jejich plánu vložili nějaké hrboly.

Wildcats oficiálně bylo zaručeno, že zmeškají turnaj NCAA, když byli vyřazeni z turnaje SEC v prvním kole. Prohráli s osivem Mississippi č. 9, ale museli by vyhrát turnaj SEC, aby měli šanci dostat se do březnového šílenství. Místo toho se budou dívat dopředu na příští sezónu a budou se snažit vylepšit svou špatnou bilanci 9-16.