Jak Dlouho Je Volejbalová Hra? – Lepší na volejbal

volejbal je sport s vysokou intenzitou, který vyžaduje hodně běhu a skákání. Pokud máte zájem o vyzvednutí sportu, zvažte svou úroveň atletiky a vyberte si volejbalovou ligu, která je pro vás ta pravá. Konkurenční volejbal vyžaduje hodně vytrvalosti, takže zvažte, zda jste na tuto výzvu, než se zavážete.

typická volejbalová hra hraná na nejlepší sady 2 ze 3 obvykle trvá mezi 60 a 90 minutami, i když ve volejbalové hře není žádné časové omezení. Každá sada může trvat asi 20-30 minut. Ve hře se používá bodový systém Rally, a kterýkoli tým získá 25 bodů, vyhraje sadu, pokud vedou o 2 body.

zbytek tohoto článku bude diskutovat o délce hraní volejbalové hry a jejím bodovacím systému. Ve většině sportů mají hráči určitý čas na to, aby získali co nejvíce bodů. Ve volejbalu hra pokračuje, dokud hráči nezískají určitý počet bodů.

jak dlouho je hra na volejbal?

volejbalová hra obvykle trvá 60 až 90 minut, což zahrnuje 3 odehrané sety. Neexistuje žádný časový limit pro každou sadu, takže hráči mohou hrát tak dlouho, jak chtějí. Očekávejte delší sety, pokud jsou konkurenceschopné, hrají hráči na vysoké úrovni.

konkurenční týmy produkují delší shromáždění.

typická volejbalová hra se hraje v nejlepších sadách 2 ze 3. Některé hry, ligy nebo turnaje však vyžadují, aby vítězný tým vyhrál nejlepší sady 3 z 5. Opět platí, že přesná doba trvání hry se může lišit v závislosti na tom, jak dlouho trvá, než hráči získají dostatek bodů, aby vyhráli hru.

Nejlepší 2-of-3 vs. nejlepší 3-of-5

volejbalová hra může být hrána podle dvou různých pravidel:

• 2-z-3 sad
  • 3 z-5 sad

pravidlo 2 z-3 sad znamená, že volejbalový tým vyhraje hru, když vyhraje 2 ze 3 sad, zatímco pravidlo 3 z 5 sad znamená, že volejbalový tým vyhraje, když vyhraje 3 z 5 sad.

každý tým musí vyhrát většinu setů, aby se kvalifikoval jako vítěz. To znamená, že tým může vyhrát několik setů, ale přesto prohraje celkový zápas. Pokud jeden tým vyhraje dostatek setů, zbývající sady jsou vyřazeny, protože již zápas vyhrál.

Chcete-li se dozvědět více o podrobnostech o tom, kolik sad musíte vyhrát v různých situacích, navštivte tento příspěvek.

kolik minut ve volejbalové hře?

typický volejbalový set trvá asi 20-30 minut. Hra 3 set hraje obvykle trvá mezi 60 a 90 minut, v závislosti na tom, jak dobří hráči jsou proti sobě. Hra, která hraje nejlepší 3-of-5 sad, na druhé straně, může běžet tak dlouho, jak 150 minut (2 ½ hodiny).

nejlepší sady 2-of-3 jsou běžné u hráčů pod střední školou, zatímco nejlepší sady 3-of-5 jsou běžné u univerzitních středních škol nebo starších hráčů. Počet bodů v sadě ovlivňuje dobu trvání sady. Například, pokud má sada 25 bodů, hráči mohou trvat 20-30 minut, zatímco sada tie-breaker, která se hraje na 15 bodů, je často mnohem kratší.

volejbalové hry však nemusí nutně trvat déle než 15 minut. Dobrým příkladem je volejbalový zápas mezi Alžírskem a Srbskem v roce 2015. Srbsko porazilo své soupeře za méně než 10 minut!

někdy je třeba volejbalový zápas zkrátit na méně než 60 minut. Zápasy, jako jsou tyto, jsou obvykle během turnajů, ve hře v bazénu.

hrát nejlepší z 2 zápas

týmy budou hrát jen 2 sady, bez ohledu na to, kdo vyhraje. Turnaje se někdy řídí tímto pravidlem, pokud jde o prostor nebo čas, takže mohou spravovat velké množství týmů a udržet všechny v předvídatelném rozvrhu. To se obvykle používá pouze během hry v bazénu v prvních kolech turnaje.

oba týmy mohou hrát proti sobě pouze dva sety-tzv. nejlepší z 2. Bez ohledu na to, kdo vyhraje, týmy budou hrát dva sety, a jejich skóre bude předloženo a posouzeno později.

je důležité, aby týmy v těchto hrách získaly co nejvíce bodů, protože jejich celkový počet vyhraných setů a celkové získané body budou použity k jejich hodnocení pro hru v závorce.

tým s nejvyšším skóre vyhrává celkový zápas. Například, pokud tým a skóruje 26 v prvním setu, ale pouze 21 ve druhém setu, tým a má 47 bodů. Pokud tým B skóruje 24 v prvním setu, ale skóre 25 ve druhém setu, tým B má celkové skóre 49, což znamená, že tým B je vítězem.

kolik sad ve volejbalové hře?

volejbalová hra má obvykle tři sady, i když některé hry vyžadují pět sad. Různé zápasy mají různá pravidla. Juniorské univerzitní volejbalové hry mají obvykle tři sady na hru, zatímco pravidelné univerzitní hry mají pět sad.

nicméně, některé juniorské Univerzitní volejbalové hry hrají na 3-z-5 setů ve svých finálových zápasech. Plážový volejbal se hraje v nejlepších třech setech-21 bodů za první a druhý set a 15 bodů za tie-break set. Níže je uveden seznam nejběžnějšího počtu sad pro různé úrovně volejbalu:

2-of – 3 sady 3 sady z-5
Střední škola Univerzitní
Junior varsity Vysoká škola
mezinárodní pláž mezinárodní krytý
nejběžnější standardy

když jsou dva týmy proti sobě, oba soutěží o shromáždění. Rally označuje čas mezi podáním a koncem hry; oba týmy musí zajistit, aby jejich soupeři ztratili míč. Kdykoli tým vyhraje rally, dostane bod.

některé shromáždění jsou krátké, zatímco některé jsou dlouhé. Průměrná rally může trvat asi 5-7 sekund, i když někdy rally může trvat méně než sekundu.

čím lépe týmy hrají, tím delší je obvykle rally. V některých velmi vyrovnaných soutěžích, týmy budou mít shromáždění, která jdou na 50 doteky nebo více v jedné nepřetržité hře.

kolik bodů vyhrát volejbalový zápas?

v halovém volejbalu potřebují týmy 25 bodů, aby vyhrály pravidelné sety ve volejbalovém zápase. V tie-break setu, hráči budou potřebovat pouze získat 15 body vyhrát set. V plážovém volejbalu potřebují týmy v prvních 2 sadách 21 bodů, ale 15 bodů pro tie-breaker. Ve všech případech musí vítězný tým vyhrát o 2.

ještě není konec!

body za nejlepší sady 3 z 5 jsou stejné jako nejlepší sady 2 ze 3, Kromě toho, že tým musí vyhrát tři sady místo 2 sady, aby vyhrál zápas. Sety 1-4 se hrají na 25 bodů v prvních čtyřech setech. Pátý set se však hraje jen na 15 bodů.

na základě bodového systému Rally může tým vyhrát sadu pouze tehdy, když vyhraje o dva body. To znamená, že dokud jeden tým nedosáhne na to, aby vedl o dva body, zápas pokračuje. Soutěžní hry mohou trvat velmi dlouho, zvláště když jsou zapojeny dva silné týmy.

v únoru 25, 2021, druhá sada volejbalové hry mezi Brigham Young a Grand Canyon University konečně šel do Grand Canyonu, když se 45-43 vedení nad BYU. Sada 88 bodů je nyní nejdelší sadou v historii NCAA a překonala rekord 86 bodů stanovený v roce 2010.

plážový volejbal má mírně odlišný bodový systém. Místo toho, aby hráli na 25 bodů, hrají plážoví volejbalisté na 21 bodů. V plážovém volejbalu si hráči vymění body po získání 7 bodů v prvních dvou setech. Ve třetím setu si hráči po každých 5 bodech vymění strany.

body jsou pro plážový volejbal trochu jiné.

Závěrečné myšlenky

volejbalová hra obvykle nemá žádné časové omezení. Typická hra hraná na nejlepší sady 2 ze 3 však obvykle trvá 60 až 90 minut. Pokud jde o nejlepší sady 3 z 5, obvykle mohou trvat až 150 minut.

chcete nakupovat naše oblíbené doporučené produkty pro hráče? Vyberte položku níže a klikněte pro nákup na Amazonu.